Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy Krajową Odznakę Jakości eTwinning za realizację międzynarodowego projektu: „European Patterns: Migration of Birds and People” (Europejskie Wzorce: Migracje Ptaków i Ludzi), w ramach programu Erasmus+. Odznaki Jakości eTwinning przyznawane są nauczycielom oraz szkołom za wybitne projekty. Odznaki są świadectwem krajowego i europejskiego standardu.

Projekt prowadzony był w latach 2018-2021. Podjęliśmy współpracę ze szkołami z różnych krajów Unii Europejskiej i nie tylko: Rumunii, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Niemiec oraz Turcji. W programie brało udział 250 uczniów oraz 19 nauczycieli z naszej szkoły.

Projekt miał charakter nie tylko przyrodniczy, ale również społeczny. Podczas realizacji poszczególnych zadań oraz wizyt w krajach partnerskich uczniowie oraz nauczyciele mogli wykazać się swoją wiedzą na temat wędrówek ptaków oraz ich ekosystemów, jak również przyczyn dużej fali migracji w krajach europejskich. Międzynarodowa współpraca była również świetną okazją do poznania kultury, historii, tradycji, stylu życia, kuchni oraz środowiska poszczególnych krajów. Projekt stworzył uczniom możliwość pogłębienia znajomości języka angielskiego oraz technik informacyjno-komunikacyjnych, rozwijania umiejętności pracy zespołowej oraz motywował do nauki języków obcych.

 

Koordynator projektu

Katarzyna Kostrubiec