Rozpoczyna się rekrutacja uczniów do projektu „Poszerzamy horyzonty wiedzy – kształtowanie kompetencji kluczowych poprzez edukację morską i żeglarską uczniów Szkół podstawowych w Gminie Miasto Ustka, Gminie Miastko i Gminie Ustka w ramach realizacji przedsięwzięcia strategicznego Pomorskie Żagle Wiedzy”.

Projekt realizowany jest w okresie od stycznia 2021 do grudnia 2022 r.

Projekt jest skierowany do uczniów oraz nauczycieli z następujących szkół Gminy Miasto Ustka:

 1. a) Szkoła Podstawowa nr 1 im. kpt. Leonida Teligi w Ustce;
 2. b) Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego w Ustce;
 3. c) Szkoła Podstawowa nr 3 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Ustce.

Rekrutacja jest prowadzona w każdej szkole oddzielnie.

Celem projektu jest wsparcie łącznie w latach 2021-2022 120 uczniów, w tym 45 uczniów/uczennic z Miasta Ustka, z potrzebami w obszarze kompetencji kluczowych i z niesprecyzowanymi predyspozycjami zawodowymi oraz 20 nauczycieli, w tym 8 z Miasta Ustka, z brakami umiejętności w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych u dzieci.

Działania w projekcie:

 1. zajęcia pozalekcyjne dla uczniów,
 2. doradztwo zawodowe dla uczniów - promocja zawodów związanych z nadmorskim położeniem regionu, w tym wycieczki studyjne do placówki Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR w Ustce oraz do Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Lędowie k. Ustki,
 3. praktyczne zajęcia żeglarskie dla uczniów,
 4. letnie obozy żeglarskie dla uczniów,
 5. wyjazdy edukacyjne dla uczniów do Portu w Ustce,
 6. doskonalenie zawodowe nauczycieli, w tym szkolenie z pracy metodą projektu i kursy żeglarskie i motorowodne.

Termin rekrutacji: 29 marca – 15 kwietnia 2022 r.

Dokumenty należy składać zgodnie z „Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie” w sekretariacie szkoły biorącej udział w projekcie.

Niezbędne informacje można uzyskać w Biurze Projektu w Urzędzie Miasta Ustka, tel. 59 815 43 72, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz u koordynatorów szkolnych.

ZAPRASZAMY!

Pliki do pobrania:

 1. Regulamin rekrutacji i uczestnictwa.
 2. Deklaracja uczestnictwa ucznia/uczennicy.
 3. Deklaracja uczestnictwa nauczyciela/nauczycielki.
 4. Oświadczenie uczestnika projektu w odniesieniu do zbioru „Zarządzanie Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020.
 5. Oświadczenie uczestnika projektu w odniesieniu do zbioru: Centralny system teleinformatyczny wspierający realizację programów operacyjnych.
 6. Kwestionariusz danych do systemu SL dla ucznia/uczennicy.
 7. Kwestionariusz danych do systemu SL dla nauczyciela/nauczycielki.