Uczennice z naszej szkoły wraz z innymi harcerkami, należącymi do 15 HDA ,,Muszelki’’, wzięły udział w XXVIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej, Turystycznej i Poezji Śpiewanej w Kwidzynie ,,Szałamaja’’.  To już 20 letnia tradycja naszych ,,Muszelek’’, które po raz pierwszy odwiedziły Hufiec ZHP Kwidzyn, organizatora  festiwalu,  w 2002 roku. Nie ukrywamy, że przez te lata, nasze uczennice były wielokrotnie nagradzane w każdej kategorii piosenki: drużynowo, w duetach i solo. Mimo wielu zmian (przekształcenie  gimnazjum w szkołę podstawową) oraz wydarzeń (pandemia), ,,Muszelki’’ utrzymały wysoki poziom artystyczny i zostały  LAUREATKAMI  piosenki harcerskiej również w tym roku. Nie było w tej kategorii lepszych wykonawców. Uczennica kl IV - Wiktoria Kamel została uznana za najbardziej uśmiechniętą i pogodną harcerkę na scenie mimo, że był to jej debiut.  Na uwagę zasługuje także duet uczennic z klasy V - Hanny Boksy i Blanki  Korniluk, które debiutowały w dniu harcerskim, a także złożyły Przyrzeczenie Harcerskie i otrzymały krzyże harcerskie.

Dh Urszula Tamulis