13 października w naszej szkole, po długiej przerwie znowu Szkole Podstawowej nr 3, odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przybyli na niego zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Ustka p. Jacek Graczyk, Przewodnicząca Komisji Oświaty p. Maria Czaplińska, nauczyciele, emeryci, pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie. W tym szczególnym dniu nie zabrakło podziękowań, życzeń oraz kwiatów. Najmłodsi uczniowie klasy Ia oraz Ib wspólnie ze starszymi koleżankami i kolegami z klasy IIa , IIIb oraz szkolnym zespołem „Muszelki” przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali piosenki, wierszyki oraz to, bez czego żadna szkoła nie mogłaby istnieć, czyli lekcję na wesoło. Opiekunami uczniów były panie: M. Gałązka oraz U. Tamulis. Oprawę plastyczną przygotowała p. B. Wasz oraz p. A. Sobczuk – Skok.