21 maja klasy 7a, 7b, 6b wzięły udział w programie „Edukacja z wojskiem”
„Edukacja z wojskiem” - to przedsięwzięciu MEN i MON - którego celem jest wzmacnianie wśród uczniów wiedzy i praktycznych umiejętności związanych z bezpieczeństwem, reagowaniem w sytuacjach kryzysowych oraz ochroną ludności.
Zajęcia w ramach programu prowadzili żołnierze Wojska Polskiego. W czasie zajęć uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, wzywania pomocy, sposobami udzielania pierwszej pomocy, podstawami ewakuacji i organizacji schronienia oraz budowania odporności na zagrożenia informacyjne – bezpieczeństwo cyfrowe. Żołnierze swoją wiedzę i umiejętności przekazali w sposób interesujący, dostosowany do wieku uczniów. Liczymy na udział w kolejnych odsłonach tego programu.
Małgorzata Goliszek