Uczniowie klasy Ia i Ib biorą udział w konkursie „Zdrowo jem, więcej wiem”, którego celem jest podniesienie wiedzy na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia. Jest on częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie” prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

Konkurs składa się z trzech etapów odpowiadających porom roku: jesiennego, zimowego i wiosennego.

Zakończony został etap jesienny, w którym dzieci:

1. Wzięły udział w lekcji: Co należy jeść, aby być zdrowym?
  2. Na lekcjach wychowania fizycznego dowiedziały się, że zdrowy styl życia to nie tylko właściwe odżywianie, ale również uprawianie sportów.
  3. Wykonały prace plastyczne na konkurs „Rysunek zdrowej przekąski”.
  4. Korzystając z wiadomości przekazanych w czasie lekcji oraz własnych twórczych pomysłów, wykonały w grupach plakaty do hasła „Dbam o zdrowie – dobrze się odżywiam i jestem aktywny”.
  5. Wzięły udział w dniu promocji zdrowej żywności.