W naszej szkole, w dniu 27 kwietnia 2018 roku, uroczyście obchodziliśmy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie z klasy 2a pod kierunkiem pani Rossity Tęsnej przygotowali akademię opisującą wydarzenia związane z przygotowaniem i uchwaleniem tego doniosłego dokumentu. Prowadzący: Oliwia Ługowska i Jakub Traczyk, wprowadzili nas w nastrój epoki, w której rozwijały się wydarzenia poprzedzające uchwalenie drugiej na świecie i pierwszej w Europie konstytucji. Całość narracji prowadzona była na tle prezentacji multimedialnej, przerywanej recytacją wierszy o tematyce patriotycznej, nawiązującej do treści widowiska. Dzięki takiemu przekazowi uczniowie mogli się zapoznać z sytuacją, jaka panowała w Rzeczypospolitej przed uchwaleniem konstytucji oraz w trakcie jej tworzenia. Poznali najwybitniejsze osoby uczestniczące w pisaniu tego postępowego, oświeceniowego dzieła. Uczniowie występowali na tle pięknej dekoracji, która symboliką nawiązywała do wydarzeń prezentowanych w czasie akademii. Dekoracja była wspólnym dziełem pani Małgorzaty Piętki, pani Beaty Wasz oraz uczennicy Weroniki Gruszczyńskiej. Recytacją wierszy popisali się: Paulina Czaja, Nina Kozimor, Liliana Przyborowicz, Dominika Skoneczna, Weronika Śmiłowska oraz Martyna Więch. Nad stroną muzyczną uroczystości czuwała pani Urszula Tamulis, która przygotowała do występu zespoły: ,,Muszelki” i ,,Małe Muszelki”. Obsługę techniczną zapewnili uczniowie: Szymon Gołębiewski i Mateusz Tworek. Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób, które do swoich zadań podeszły w sposób kompetentny i twórczy, akademia spotkała się z miłym przyjęciem ze strony publiczności.