18 maja 2018r. na Sali Teatralnej w Zespole Szkół Łączności w Gdańsku uczniowie pana Artura Rucińskiego z grupy teatralnej “Suerte” - Dominika Zając, Aleksandra Czaja, Aleksandra Walinowicz, Franciszek Grabarczyk i Maksymilian Haftkiewicz, zaprezentowali spektakl w języku hiszpańskim pt. “El día de la Primitiva” i zajęli pierwsze miejsce w województwie! W celu wyłonienia najlepszych, niezależne jury, nie związane w żaden sposób ze szkołą organizatora, miało do dyspozycji tylko nazwę grupy teatralnej, którą zespół podał w zgłoszeniu oraz kryteria oceniania i własne doznania estetyczne. Wśród zaproszonych gości na widowni zasiadł m.in. radny Miasta Gdańska, Pan Marek Bumblis. Konkurs cieszy się dużą popularnością wśród nauczycieli i uczniów w województwie pomorskim, co daje radość i motywację do kolejnych przygotowań. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach.