Od września uczniowie klas 1-3 naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach żeglarskich prowadzonych w ramach Ogólnopolskiego programu Edukacji Żeglarskiej POLSAILING. Program edukacji żeglarskiej zakłada naukę podstaw żeglarstwa, jak również  popularyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa nad wodą i zdrowego stylu życia. Uczniowie pod okiem instruktorów zapoznali się z budową łódki klasy Optimist, próbowali wykonać proste węzły żeglarskie, a co najważniejsze spróbowali swoich sił na wodzie. Pływanie łódką wywoływało wiele pozytywnych emocji. Wszyscy byli zadowoleni i chętnie przychodzili na zajęcia. Kto wie, może wśród nas jest jakiś przyszły żeglarz, który odkryje nieznane jeszcze zakątki świata....

Joanna Puć