9 listopada 2018r. w Wicku Morskim na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych odbył się XIII Pomorski Bieg Niepodległości. W tym roku wzięło udział 26 drużyn, z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Gnaciński, Oskar Nowak i Michał Orzechowski z klasy 3a gimnazjum. Uczniowie uzyskali najlepszy czas biegu na orientację, pokonując ponad 8-kilometrową trasę w rewelacyjnym czasie. Bardzo dobrze poradzili sobie z testem historycznym oraz z konkurencją - rzut granatem. Mateusz Gnaciński wystrzelał z kbks na strzelnicy 43 pkt na 60 możliwych. Reprezentacja szkoły uplasowała się na 4 miejscu, wśród 13 teamów w naszej kategorii wiekowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne, pamiątkowe medale i koszulki z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Uczestnikom nagrody wręczali: Starosta Powiatu Słupskiego Zdzisław Kołodziejski oraz marszałek Józef Piłsudski, z Grupy Rekonstrukcji Historycznej Nałęcz z Trzebiatowa.

Agnieszka Sałach