Uczeń III klasy gimnazjum - Wiktor Syldatk jest aktywnym zawodnikiem sekcji pływackiej przy Usteckim Towarzystwie Pływackim „AQUA” w Ustce. Od lat startuje w licznych zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich zdobywając medale i punkty dla Klubu, godnie go reprezentując oraz przynosząc zaszczyt naszej szkole i Ustce.

Wiktor Syldatk jest zawodnikiem wszechstronnym, startującym w każdym stylu i na każdym dystansie od 50m do 1500m. Zdobywa wysokie osiągnięcia na wodach otwartych oraz w zawodach ratowniczych. Jednym z ostatnich jest złoty medal wywalczony w sierpniu 2018r. w XIV Mistrzostwach Lęborka w Pływaniu Długodystansowym (2000m) w kategorii do 29 lat.

W listopadzie 2018 roku Wiktor startował w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Lęborku, w których brało udział aż 19 klubów - w konkurencji 50m stylem motylkowym wywalczył srebrny medal z czasem – 28.97 sek. W pomorskiej Lidze Ratownictwa Wodnego po III edycjach rozgrywanych w Gdańsku, Słupsku i Redzie uplasował się na trzecim miejscu najwszechstronniejszego zawodnika z sumą punktów 246, zdobywając puchar za 9 konkurencji, w których zajmował miejsca od 1-4. A to tylko ostatnie osiągnięcia tego wspaniałego zawodnika, który od 2015 roku pod okiem trenera Jarosława Domałążka ciężko pracuje na swoje wyniki.

To wielki zaszczyt mieć w gronie tak uzdolnionego, chętnego do codziennych treningów ucznia, który pomimo ciężkiej wieloletniej pracy wciąż ma zapał i chęci do pokonywania kolejnych trudności, zdobywania rekordów i godnego reprezentowania klubu.

To wspaniały wzór do naśladowania dla młodszych koleżanek i kolegów, którzy stawiają pierwsze kroki w Szkole Podstawowej nr 3 z oddziałami Mistrzostwa Sportowego.

Gratulacje Wiktor!

Agnieszka de Lubicz-Szeliska