7 grudnia klasy III gimnazjalne: A, B, C, E, F - spotkały św. Mikołaja pod ratuszem w Toruniu. Właśnie tam udały się na wycieczkę. Zwiedzając Stare Miasto, uczniowie poznali legendy toruńskie. Złożyli wizytę w piernikarni mistrza Bogumiła, gdzie usłyszeli historię wypiekania toruńskich pierników, a co najważniejsze uczestniczyli w warsztatach wypiekania i dekorowania pierników, które później zabrali ze sobą, jako prezenty dla najbliższych bądź skonsumowali je na miejscu. Kolejną atrakcją był seans w Planetarium, gdzie tradycja spotkała się z nauką. Młodzież obejrzała film edukacyjny o historii Gwiazdy Betlejemskiej przedstawioną z punktu widzenia astronomów. Dodatkową atrakcją była obserwacja galaktyki oraz spadający na głowy deszcz meteorytów. Na zakończenie wycieczki były zakupowe szaleństwa na jarmarku bożonarodzeniowym. Jak widać tegoroczny Mikołaj był bardzo hojny.                                                                    

Małgorzata Piętka