W tym roku szkolnym ,,Muszelki” z gimnazjum i szkoły podstawowej aktywnie włączyły się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Brały udział w apelu szkolnym oraz konkursach pieśni patriotycznej w Ustce (21.11.2018) i Objeździe (24.11.2018). Były najlepsze (szczególne wyróżnienie od jury) na Pierwszym Miejskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Ustce w kategorii solistów: KAROLINA GUZOWSKA (III kl. gimnazjum) i BLANKA KORNILUK ( II kl. SP) oraz zespołów: ,,MUSZELKI”. W Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Szkolnej w Objeździe debiutowała Joanna Zwolińska z kl. IV SP oraz Aleksandra Kasprzyk (wyróżnienie) przygotowana przez panią J. Brzezińską - absolwentkę naszego gimnazjum, dawną solistkę zespołu ,,Muszelki ‘’, a obecnie nauczycielkę muzyki. Sukces odniosła również solistka KAROLINA GUZOWSKA, zajmując w swojej kategorii II miejsce.

Urszula Tamulis