W dniach 25 – 29 listopada odbyła się pierwsza wizyta zagraniczna w ramach programu Erasmus+. Nauczyciele z sześciu krajów partnerskich realizujący projekt: „European Patterns: Migration of Birds and People” spotkali się w Izmirze w Turcji.

Celem spotkania było omówienie budżetu, mobilności, narzędzi eTwinning, a także zadań na najbliższy rok szkolny. Uczestnicy mieli okazję poznać bazę szkoły tureckiej oraz wziąć udział w przeprowadzanych zajęciach szkolnych. Uczniowie zaprosili gości do pobliskiego teatru, gdzie zaprezentowali swoje talenty wokalne, muzyczne, jak również aktorskie. Występy miały na celu przybliżyć dzieje miasta, a także kulturę Turcji. W kolejnym dniu mogliśmy uczestniczyć w spotkaniach ze studentką uniwersytetu w Izmirze, która przedstawiła nam historię migracji ludzi na terenie Turcji oraz pracownikiem Centrum Pomocy Emigrantom.

Nasz projekt ma również charakter przyrodniczy, dlatego też gospodarz zaprosił wszystkich na safari na terenie delty rzeki Gediz, gdzie mogliśmy oglądać setki przepięknych flamingów. Zwiedzanie starożytnego miasta Efez oraz muzeów archeologicznych wzbogaciło naszą wiedzę na temat historii oraz kultury tamtych terenów. Jesteśmy wdzięczni naszym tureckim przyjaciołom za wspaniałą gościnę.

Sağol! Dziękujemy!

Katarzyna Kostrubiec