To był bardzo ważny i bardzo ciężki weekend (26-27.01.2019 r.) dla uczniów klasy 7a i 8a mistrzostwa sportowego, zawodników Klubu Sportowego Jantar Ustka, którzy po zaciętej walce pod okiem trenerów Piotra Piszko i Edmunda Raniszewskiego wywalczyli III miejsce w Mistrzostwach Polski w Futsalu U 14.

To ich wielki sukces, wielka wygrana i wielka nagroda po miesiącach i latach treningów!  Jako jedni z najmłodszych zawodników zaprezentowali wspaniałą grę. Zagrali mecze, które oglądało się z ogromnym zaangażowaniem i emocjami, obserwując naprawdę dobrą piłkę nożną. Wykazali się wielkim hartem ducha w drodze do półfinału, pokonując drużynę Benjaminka Starogard Gdański - wygrana z nimi po konkursie rzutów karnych zadecydowała o awansie do półfinału. To był wspaniały mecz, w którym widać było siłę i wielki zapał do zwycięstwa tych młodych ludzi.  Nie poszczęściło się naszej drużynie w dalszej drodze po złoto - w półfinale zespół trafił na gospodarza i faworyta rozgrywek, drużynę Rekord Bielsko Biała, która obroniła tytuł zdobyty w ubiegłym roku.  Ostatecznie nasi zawodnicy pokonali GKS Wikielec, finalnie zdobywając brązowy medal. To był wspaniały dzień pełen emocji i dla nas i dla wszystkich zawodników Jantar Ustka.

W zawodach wzięło 13 uczniów naszej szkoły:

z klasy 8a: Jakub Stalewski i Szymon Praniuk,

z klasy 7a: Antoni Klimczuk, Oskar Jabłonowski, Mariusz Szpak, Tomek Wonitowy, Jan Rymarz, Maciej Zych, Igor Zagóra, Damian Każanowski, Szymon Czaja, 

z klasy 6a: Jakub Mendlewski.

Na bramce stanął nasz były uczeń - Filip Gołoś, który zdobył tytuł najlepszego bramkarza turnieju Futsal U 14.

Wielkie brawa i gratulacje dla trenerów i zawodników!

Agnieszka de Lubicz Szeliska