Nasza szkoła może pochwalić się kolejnym Mistrzem – i to wielokrotnym. Jakub Ratajczak, uczeń klasy 3 gimnazjum to wielokrotny zwycięzca wielu turniejów, wyścigów i zawodów motocyklowych. Zawsze powracający z pucharem i miejscem na podium. Jego osiągnięcia to:

Mistrzostwo Polski w zawodach GRAND PRIX POLSKI w latach 2016-2017

Tytuł Vice Mistrza GRAND PRIX w roku 2018

Tytuł Vice Rekordzisty Świata w prędkości motorem na lodzie (średnia prędkość 277 km/h, dystans 2 km).

W swojej karierze motocyklowej ma wiele dyplomów i tytułów, które zdobywa regularnie – biorąc udział w wyścigach prawie co tydzień. Rzadko kiedy zdobywa miejsce II lub III. Prawie zawsze I- sze (w klasie M2, M6 i Drag Moto). Wszystkie zwycięstwa składają się na sumę zbieranych punktów, co pozwala utrzymywać się Kubie bardzo wysoko w rankingach sportów motocyklowych.

Wielkie wyrazy podziwu dla tak ogromnej determinacji i zamiłowania do tego sportu!

Kuba na zawodach jeździ motorem Suzuki Hayabusa 1500, kocha prędkość, moc i adrenalinę. O motorach wie wszystko, albo prawie wszystko. Przywiązanie nie pozwala mu rozłączyć się z nimi, wszystkie posiada i z sentymentem wspomina wcześniejsze lata nauki: Yamaha YZF-R125 to jego pierwszy „poważny” motor, kolejne to Honda 200 Crf, Ducati Diavel 1200, Suzuki B-King.

Wspaniałe hobby, lata treningów i podróży, wsparcie rodziny oraz niesamowita odwaga doprowadziły go na szczyt tej dyscypliny sportu.

Gratulacje i wielkie brawa Kuba!

Najbliższy zmagania na lodzie czekają Kubę 01-02 marca 2019 roku w Szwecji – SPEED WEEKEND ON ICE w Arsundzie, podczas którego zawodnicy będą bili kolejne rekordy prędkości na lodzie.

Trzymamy kciuki!

Agnieszka de Lubicz - Szeliska