18 marca 2019 roku w Domu Kultury w Ustce odbyły się miejskie eliminacje do XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy eliminacji szkolnych w trzech kategoriach wiekowych:

- dzieci młodsze- Wiktoria Kamel, kl. Ic, Blanka Korniluk, kl. IIa

- dzieci starsze – Julian Rymarz, kl. IVb, Wiktoria de Lubicz-Szeliska, kl. Va

- młodzież – Kalina Kaszuba, kl. IIIb (gimnazjum), Błażej Łepkowski, kl. IIIb (gimnazjum)

Każdy z uczniów zaprezentował dwa wybrane przez siebie utwory. Poziom zmagań był bardzo wysoki. Po wysłuchaniu recytacji, jury wyłoniło zwycięzców. Wśród nich I miejsce w kategorii pierwszej zdobyła uczennica naszej szkoły, Blanka Korniluk, która tym samym przeszła do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się w teatrze w Słupsku.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Monika Gałązka