W ten weekend Zespół Bursztynki wziął udział w XXIII Festiwalu Piosenki Marynistycznej „Łajba 2019” i zajął 3 miejsce, zdobywając statuetkę tzw. Brązowej Kotwicy.

Zespół Bursztynki reprezentował również nasza szkołę w Powiatowym Konkursie Piosenki "Idzie wiosna" w Głobinie. Dziewczynki, choć najmłodsze i startujące w kat. klas I-IV, zdobyły 2 miejsce i wywalczyły piękny puchar! A nasze solistki: Ola Kasprzyk (4a), Zuzia Szczepanik (1a) i Hania Malek (1a) zdobyły dyplomy i ogromne doświadczenie sceniczne.

Zespół wziął także udział w konkursie piosenki "Znam języki obce śpiewająco!" który odbył się w auli 2 LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku. Dziewczynki pod czujnym okiem Joanny Brzezińskiej (działania muzyczne) i Artura Rucińskiego (działania lingwistyczne) zaśpiewały hiszpańską piosenkę "Gracias a Ti" i wywalczyły III miejsce!

GRATULUJEMY!

Joanna Brzezińska