W czwartek, 23 maja, uczniowie z Technikum Leśnego w Warcinie uroczyście powitali naszych gości koncertem sygnałów myśliwskich. Przygotowali prezentacje multimedialne oraz oprowadzili po Centrum Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych. Goście dowiedzieli się, w jaki sposób leczy się ranne ptaki, a następnie wypuszcza na wolność. Wszystkie miały nadane imiona. Niektóre z nich spędzą resztę życia w ośrodku, ponieważ straciły skrzydła. Uczniowie troskliwie się nimi opiekują. Goście mogli zwiedzić szkołę mieszczącą się w zabytkowym pałacu należącym kiedyś do Otto von Bismarcka. Po udanym dniu uczniowie spędzili wieczór goszcząc w polskich rodzinach. Była to świetna okazja do poznania polskiej kultury, zawarcia nowych znajomości i spróbowania miejscowych specjałów. Dla polskich uczniów to również najlepsza lekcja angielskiego. Przed nami kolejne przygody.

Katarzyna Kostrubiec