Uczniowie klasy 2a wzięli udział w warsztatach edukacyjnych pod hasłem „Majsterkowo”. Ideą warsztatów było zachęcenie dzieci do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej.

Dzieci obejrzały prezentację dotyczącą różnych rodzajów drzew, dowiedziały się jak powstają deski. W sklepie uczniowie własnoręcznie wykonali drewniane skrzyneczki na narzędzia. Mali majsterkowicze z niewielką pomocą instruktorów świetnie poradzili sobie z tym wyzwaniem. Wbijanie gwoździ i dopasowywanie elementów nie było zadaniem prostym, dlatego też efekt końcowy przyniósł uczniom dużo satysfakcji. Pod koniec zajęć dzieci nauczyły się przesadzać kwiaty. Swoje prace zabrały do domu i obdarowały nimi rodziców.

Katarzyna Lemańska