30 października odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych naszej szkoły. Była to wyjątkowa chwila dla klasy 1 a, 1 s, rodziców oraz zaproszonych gości. Uroczystość poprowadziły uczennice klasy 7. Rozpoczął ją dumny marsz pierwszoklasistów, którzy dla podkreślenia podniosłości chwili, odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Podczas części artystycznej uczniowie popisali się pięknym śpiewem, recytacją oraz tańcem. Najważniejszym momentem było jednakże ślubowanie oraz pasowanie, którego dokonała wicedyrektor Małgorzata Zagrodzka. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Ustce. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy oraz upominki, a w klasach czekał na uczniów słodki poczęstunek.

Paulina Wysocka