23 kwietnia "Muszelki" - grupa młodsza z kl. I-II oraz duet z kl. V i solistki, reprezentowały naszą szkołę na festiwalu piosenki, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 9 w Słupsku. Debiut ,,Małych Muszelek’’ (N. Szymczyk, L. Stachura, H. Smołuch, N. Keller, K. Cioch, L. Walukiewicz, A. Pelc)  zakończył się sukcesem, ponieważ jako jedyny zespół z klas młodszych otrzymał WYRÓŻNIENIE. Dziewczęta w czapkach i kołnierzach marynarskich prezentowały się wspaniale, inscenizując  prace na pokładzie i rejs statkiem, śpiewając  ,,Ahoj Kapitanie …’’.   Debiutowała również jako solistka, uczennica  z  klasy I – Natalia  Szymczyk, która niczym syrenka wytańczyła i wyśpiewała WYRÓŻNIENIE.  W kategorii solistów klas  IV – VIII bezkonkurencyjna była Blanka Korniluk, która przepięknie zaśpiewała  o zaginionej wyspie ,,Atlantydzie’’ i  zajęła PIERWSZE miejsce, wraz z dużym uznaniem jury i wszystkich uczestników festiwalu. Na uwagę i pochwałę zasługuje duet harcerek z kl. V  B. Korniluk i Hanny Boksy, które w kategorii zespołów starszych wyśpiewały III miejsce. Było dużo radości, bo wszyscy występujący z naszej szkoły, zostali nagrodzeni. Duże podziękowanie należy się również Rodzicom, którzy kibicowali dzieciom i zorganizowali ich przywóz na festiwal.   

Urszula Tamulis