29 kwietnia odbył się uroczysty apel zorganizowany z okazji zbliżających się świąt państwowych - Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Konstytucji 3 maja. Uczniowie zaśpiewali Hymn Narodowy oraz Mazurek Trzeciego Maja, zapoznali się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tych świąt oraz zasadami poszanowania symboli narodowych. Mieli możliwość poczuć ducha patriotyzmu podczas wciągania przez szkolny poczet flagowy Flagi Narodowej na maszt. Wszyscy rozeszli się śpiewając pieśń "Polska Flaga" i tym miłym akcentem rozpoczęli długi weekend majowy.

2 maja szkolna delegacja w składzie: Oskar Kasyna, Piotr Koza i Oliwier Czeszyk (uczniowie klasy 4b) godnie reprezentowała naszą szkołę podczas uroczystości pod usteckim Ratuszem.

Agnieszka de Lubicz-Szeliska