5 maja dzieci z klas pierwszych wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Ustce. Dzięki uprzejmości panów strażaków, dowiedzialy się o ich trudnej, niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy, utrwaliły numery alarmowe, z bliska mogły obejrzeć samochody, łodzie, umundurowanie i sprzęt pożarniczy. Dużo entuzjazmu wzbudził pokaz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy przez strażaków. Jednak największą atrakcją było wejście do wozu, możliwość przymierzenia hełmu oraz lanie wody wężem strażackim. Z wycieczki dzieci wróciły pełne wrażeń. Zdobyta wiedza na długo zachowa się w pamięci.
Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Straży Pożarnej w Ustce za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka. Życzymy zdrowia, bezpiecznej służby i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji.
Alicja Krotowska