Najlepsze solistki z naszej szkoły wzięły udział w Miejsko-Gminnym Konkursie Solowej Piosenki Dziecięcej, który odbył się 10 czerwca w Charnowie. Podział na 4 kategorie wiekowe dał możliwość wykazania się najmłodszym. Pierwsze miejsce w kategorii klas I-II wyśpiewała LENA STACHURA, pięknie interpretując piosenkę "Ada to nie wypada", a NATALIA  SZYMCZYK zajęła trzecie miejsce za piosenkę "Biedroneczki są w kropeczki". Pierwszoklasistka niczym biedronka tańczyła i śpiewała o piegach na nosku. W kategorii klas III-IV trzecim miejscem nagrodzono debiutantkę HANNĘ  SZCZEŚNIAK z kl. III, która w pięknej scenerii morskiej przekonywała "Ach jak przyjemnie kołysać się wśród fal". Jej imienniczka HANNA BOKSA z kl. V akompaniowała sobie na gitarze i wszystkich wzruszyła piosenką o przyjaźni, otrzymując trzecie miejsce w kategorii wiekowej kl. V-VI. Najlepszą wokalistką festiwalu okazała się uczennica z kl. V - BLANKA  KORNILUK nagrodzona nie tylko pierwszym miejscem, ale również NAGRODĄ  GRAND  PRIX, którą  sponsorowała Pani Wójt Gminy Ustki – wyjazd na kolonie letnie. Wokalistki przywiozły z konkursu aż 5 pucharów. BRAWO !!!

Urszula Tamulis