Nasi utalentowani szachiści nie zwolnili tempa i pokonali kolejny szczebel eliminacji. Po zwycięstwie w zawodach powiatowych mieliśmy chwilę wytchnienia, ale już musieliśmy myśleć o kolejnych zmaganiach (13.10) w ramach rozgrywek dzieci starszych. Tym razem organizatorem zmagań był Człuchów – czekała nas więc daleka podróż. Na szczęście nie wpłynęło to na formę naszych zawodników i walczyli z drużyną Parchowa bez śladu zmęczenia. Determinacja i wola walki dała wspaniały rezultat w postaci awansu do finału wojewódzkiego w Prabutach. Już sam awans był wielkim sukcesem, ponieważ znaleźliśmy się w elitarnym gronie sześciu najlepszych drużyn województwa Pomorskiego. Jechaliśmy ze świadomością, że to debiut na tak wysokim szczeblu rozgrywek i czekała nas naprawdę ciężka walka o każdy punkt. Jednak i tym razem drużyna (A. Piątak, J. Czyż, E. Jasłowski i M. Fornalczyk) nie zawiodła i grała z wielką ambicją! Pokonaliśmy drużyny z Kartuz i Sopotu, ulegliśmy zaś ekipom z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego oraz późniejszemu zwycięzcy z Prabut. Ostatecznie zajęliśmy V miejsce – najlepsze w historii startów szachistów z Ustki na tym etapie rozgrywek. Specjalne podziękowania należą się także sponsorom, dzięki którym wyjazd był w ogóle możliwy – są wśród nich EMPEC, UTBS oraz pan P. Piątak, który sfinansował wyjazd drużyny na zawody. Dziękujemy!

Wojciech Wilczyński