W szkole uroczyste „świętowanie” rozpoczęło się już w czwartek 31.10.2022r. Na pięknie ustrojonych korytarzach, od rana rozlegały się dźwięki pieśni patriotycznych i żołnierskich.  Wszyscy uczniowie kl. I - VIII wspólnie odśpiewali HYMN POLSKI włączając się w ogólnopolską akcję "Szkoła do hymnu". Młodsza grupa „Muszelek” spontanicznie wykonała ulubioną piosenkę legionową pt. „Szara piechota”, zachęcając innych do wspólnego śpiewu. W piątek, 11 listopada, odbył się koncert piosenek „Na żołnierską nutę”, zorganizowany przez CSSMW. Razem z wokalistami M. Kozłowskim i K. Szpotem grupa zaproszonych harcerek z 15 ADH „MUSZELKI” zaintonowała 10 znanych piosenek. „Muszelki” rozdały śpiewniki przybyłym na koncert ustczanom, którzy włączyli się do wspólnego śpiewu. Koncert zakończyły „Muszelki” piosenką „Szara lilijka” i „Szara piechota”.

dh Urszula Tamulis