W tym roku, wróciliśmy do tradycji przedświątecznej w szkole – konkursu kolęd. Uczniowie wybierali kolędę (pastorałkę) i przygotowali na konkurs na lekcjach religii i muzyki. Dużą pomoc w ćwiczeniu śpiewu, gry i przygotowaniu kostiumów wykazały wychowawczynie klas młodszych. Za przebieg konkursu, który odbył się 15 grudnia, odpowiadali księża uczący religii, którzy przygotowali dyplomy i słodki upominek dla każdego uczestnika. Występy były oceniane przez jury: księdza Jana, księdza Mariusza oraz panią M. Krupę i Monikę Walczak, w dwóch kategoriach: kl. I-III oraz kl. IV-VIII. Festiwal rozpoczęła grupa dzieci z Ukrainy, która uczy się w oddziale przygotowawczym i otrzymała od jury wyróżnienie podobnie jak kl. I – najmłodsi uczestnicy. Dużym zainteresowaniem cieszył się występ uczennicy Nel Barnik z kl. Va, która wykonała solo, z własnym akompaniamentem, autorską piosenkę świąteczną, otrzymując SPECJALNE WYRÓŻNIENIE. Klasę VII reprezentował duet sióstr: Magdalena i Marta Pietrzak. One również same grały akompaniament na gitarze i keybordzie. Zostały szczególnie wyróżnione i zaproszone na występ - na wigilię dla nauczycieli.  

Decyzją jury LAUREATAMI KONKURSU zostali uczniowie klas: 2a, 2s, 3a i 6a. Zaprezentowali oni swój repertuar na uroczystym apelu świątecznym, który odbył się 16 grudnia. Harcerki z 15 WADH „Muszelki” wręczyły Pani dyrektor „Betlejemskie Światło Pokoju” - tegoroczne hasło brzmiało „Światło dla ciebie”. Po wspólnych życzeniach i wigiliach klasowych uczniowie rozpoczęli ferie świąteczne.  

    Urszula Tamulis