W poniedziałek, 27 lutego, odwiedziły nas 6 - latki z Przedszkola nr 3 w Ustce. Wizyta miała na celu adaptację i integrację przedszkolaków, być może naszych przyszłych uczniów klas I, ze szkołą. Dzieci zobaczyły sale lekcyjne, świetlicę, bibliotekę oraz salę gimnastyczną.  Nauczycielki, które prowadzą świetlicę szkolną, zapoznały przedszkolaków z ulubionym miejscem uczniów. Następnie dzieci miały okazję aktywnie uczestniczyć w zajęciach, podczas których odpowiadały na pytania oraz rozwiązywały zagadki. Mogły również sprawdzić swoją sprawność fizyczną biorąc udział w grach i zabawach sportowych przygotowanych przez panią Mariolę Karnicką. Po skończonej zabawie dzieci otrzymały dyplomy małego sportowca. Przed opuszczeniem szkoły zostały też obdarowane przez panią dyrektor słodkim poczęstunkiem.

Monika Walczak