29 września uczniowie klas 5a, 7a i 7b pojechali na wycieczkę oraz lekcję przyrody do Ogrodów Hortulus Spectabilis w Dobrzycy. Ogrody Hortulus to wyjątkowe miejsce edukacji przyrodniczej, łączące zabawę oraz naukę poprzez kontakt z naturą. Pierwszym ciekawym miejscem, które zobaczyliśmy był kamienny krąg składający się z siedemnastu kamieni ułożonych w stałych od siebie odległościach, o odpowiedniej budowie i wielkości, aby wzmocnić ich energię. Moc ich działania zależy od wielu czynników i każdy odbiera oddziaływanie kręgu indywidualnie. Kolejnym fascynującym miejscem okazał się kolorowy ogród 4 Pory Roku. Jest podzielony na 4 części, i w każdej panuje inny sezon. Po środku rośnie Drzewo Życia, które jest symbolem nieśmiertelności. Uczniowie dowiedzieli się również na czym polega horoskop celtycki w Ogrodzie Kalendarz Celtycki. Największą atrakcją dla uczniów okazała się zabawa w największym na świecie labiryncie grabowym o powierzchni 1 ha. Ściany mierzące 2 metry zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Większość z nas zabłądziła, ale na szczęście czuwał nad nami strażnik, który wskazywał zagubionym drogę wyjścia z wieży widokowej o wysokości 20 m. Wycieczka do Ogrodów okazała się niezapomnianą lekcją przyrody. Wróciliśmy wyciszeni i oczarowani pięknem natury.

Aleksandra Łącka