W lutym, już po raz kolejny, uczniowie należący do Klubu Czytelniczego działającego w ramach programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „PoczytajMy” odwiedzili usteckie przedszkola. Przygotowania trwały ponad dwa miesiące, ale sprawiały młodzieży wielką frajdę. Do grupy dołączyli chłopcy, którzy koniecznie chcieli wziąć udział w przedstawieniu. Tym razem gimnazjaliści pod opieką pani Marii Drapalskiej przygotowali inscenizację bajki „Królewna Śnieżka”. Sami wykonali dekoracje, wyszukali stroje i w piątek, 24 lutego, ruszyli do Przedszkola Na Wydmie oraz Miejskiego Przedszkola nr 3. Po raz pierwszy nasi uczniowie odwiedzili też Miejskie Przedszkole nr 1.

Przedszkolaki bardzo przeżywały całą opowieść, zwłaszcza los Śnieżki. Na szczęście, jak to w bajce bywa, wszystko zakończyło się szczęśliwie. Wielką radość wzbudziły również gipsowe niespodzianki, które dzieci mogły pomalować według własnej inwencji.

Maluchy już czekają na kolejne spotkanie, a nasi gimnazjaliści z zapałem poszukują materiałów na nowe przedstawienie.