29 stycznia 2019 r. uczniowie klasy VB wybrali się na wycieczkę do Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, aby wziąć udział w warsztatach pt. KALIGRAFIA I CZCIONKI OZDOBNE. Chłopcy poznali tajniki pracy średniowiecznego skryby oraz rodzaje pisma i sposób ozdabiania rękopisów w okresie gotyku. Za pomocą gęsich piór i drewnianych patyczków wykonali wiele ćwiczeń kaligraficznych i zaprojektowali stronę do średniowiecznej kroniki. Spotkanie z kaligrafią cieszyło się sporym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Uczniowie świetnie poradzili sobie z nie lada wyzwaniem.

Aleksandra Łącka