W dniach 10 – 16 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wizycie partnerskiej w Bacau w Rumunii. Wizyta miała związek z realizacją projektu „European Patterns: Migration of Birds and People” (Europejskie Wzorce: Migracje Ptaków i Ludzi), programu Erasmus+ 2018-2020. W ramach projektu nasza szkoła podjęła współpracę z Turcją, Niemcami, Anglią, Rumunią oraz Chorwacją. Projekt ma charakter nie tylko przyrodniczy, ale również społeczny. Podczas wizyty w Rumunii nasi uczniowie wykazali się wiedzą na temat dużej fali migracji w krajach europejskich, jak również w naszym regionie, brali udział w warsztatach przyrodniczych, obejrzeli przedstawienia oraz występy przygotowane przez ich rówieśników z Bacau. Uczestnikom wyjazdu ogromnie spodobał się słynny zamek Draculi w Transylwanii oraz ogrom i piękno Karpat. Wkrótce to my będziemy pełnić rolę gospodarzy. Wizyta krajów partnerskich w naszym mieście została zaplanowana na 21-25 maja 2019 r.

Więcej zdjęć z wizyty w Rumunii - w galerii.

Koordynator projektu:

Katarzyna Kostrubiec