NA FARMIE ALEXA
Korzystając z pięknej pogody, 14 września 2023 roku uczniowie klasy 2a oraz 3s pojechali do Charbrowa, gdzie znajduje się Park Rozrywki „Farma Alexa”, dzięki któremu przenieśliśmy się do wiejskiego świata. Tam, w otoczeniu pięknych ozdób wykonanych z dyni, wzięliśmy udział w zajęciach integracyjnych prowadzonych przez animatora, który przygotował dla nas m.in. wyścigi w workach, jazdę taczkami oraz zabawy z piłką. Po tych atrakcjach i zjedzeniu obiadu przyszedł czas na zabawę na farmie. Najbardziej podobało nam się skakanie na dmuchańcach, szukanie wyjścia z ogromnego labiryntu w kukurydzy oraz przejażdżka traktorem.
To był bardzo udany dzień!
Monika Gałązka
„O ZIEMIĘ DBAMY WIĘC JĄ SPRZĄTAMY”
„O ZIEMIĘ DBAMY WIĘC JĄ SPRZĄTAMY”
Podczas Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata właśnie takie hasło było przewodnie dla uczniów klasy 1A. Wszyscy chętnie i z pełnym zaangażowaniem zabrali się do porządkowania terenu przy szkole oraz placu zabaw. Zabezpieczeni w rękawice, worki oraz misję wysprzątania małej części świata, ruszyli na pomoc. „Sprzątanie świata łączy ludzi”, a promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko, powinno być naturalnym elementem naszego życia.
W akcji, oprócz pierwszoklasistów, aktywnie uczestniczyli również starsi uczniowie naszej szkoły.
Marta Radziejewska
ZABAWA SZTUKĄ
Klasy IIA, IIIA, IVA i VIIA w roku szkolnym 2023/2024 biorą udział w Ogólnopolskim Projekcje Edukacyjnym ZABAWA SZTUKĄ.
Agnieszka Sobczuk-Skok
"STRAŻNICY WODY"
Z dniem 1 września 2023 r. nasza szkoła będzie realizować międzynarodowy projekt w ramach programu Erasmus+ w sektorze “Edukacja szkolna”. Projekt nosi tytuł: „Strażnicy Wody” (Water Saviours.) Celem projektu jest podniesienie świadomości uczniów na temat wpływu zmian klimatycznych na życie społeczności ludzkich żyjących nad akwenami wodnymi poprzez poznanie skutków zanieczyszczenia wody, wzajemnych powiązań między ekosystemem a życiem gospodarczym i społecznym oraz kształtowaniu pozytywnych postaw wobec ochrony środowiska. Projekt skierowany jest do uczniów w wieku 10 – 14 lat. Kraje partnerskie to Finlandia, Polska oraz Turcja. Projekt będzie trwał 24 miesiące. Zakładana całkowita kwota ryczałtowa projektu wynosi 60000 EUR.
Katarzyna Kostrubiec