To już tradycja naszej szkoły, uczestnictwo i sukcesy na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej, Turystycznej i Poezji Śpiewanej w Kwidzynie, który odbył się w dn.28.02.20 – 01.03.2020r. Najmłodsze wokalistki z kl. III Hanna Boksa i Blanka Korniluk - ,,Mini Muszelki’’, zostały LAUREATKAMI w kategorii piosenki zuchowej. Razem z ,,Muszelkami’’, które zajęły II miejsce, w kategorii piosenki harcerskiej, brały udział w koncercie laureatów ,,Szałamaja 2020”. Świetna organizacja i niepowtarzalna atmosfera na festiwalu, to zasługa harcerzy z Hufca ZHP Kwidzyn, którzy od wielu lat zapraszają do siebie wokalistów z całej Polski. W tym roku, również zabrzmiała „szałamajowa” piosenka autorstwa twórcy tego festiwalu, dh M. Dzikowskiego … ,,Budzą się nasze marzenia, malowane mgłą wśród drzew. Piosenka wszystko odmienia, chcesz marzyć – śpiewaj dziś”. Dzięki pomocy Rodziców i wokalnemu przygotowaniu naszych uczennic, kolejne pokolenie uczniów spełnia swoje muzyczne marzenia na wielkiej scenie Teatru w Kwidzynie. 

Urszula Tamulis