30 września w szkołach z całej Europy i ze świata świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD - European School Sport Day).
Europejski Dzień Sportu Szkolnego to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Ideą ESSD - jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło się niemal 1000 placówek! Nasza szkoła dołączyła do tej inicjatywy i w tym dniu wszyscy uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowych zgodnie z ustalonym harmonogramem, uczniowie z klas I-II wykonywali ćwiczenia ogólousprawniąjące, w klasach III – VI został przeprowadzony turniej w „Dwa ognie” na poszczególnych poziomach, a w klasach VII-VIII odbył się turniej piłki nożnej.
Nauczyciele w-f



