18 października klasę 2p odwiedziła pani leśnik z nadleśnictwa Ustka. Na początku spotkania pani leśnik opowiedziała dzieciom o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa, niedźwiedzia) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. W trakcie spotkania Pani leśniczy zadawała dzieciom różne pytania i była zdumiona wiedzą uczniów. Dzieci razem z panią segregowały zwierzątka, które zapadają w sen zimowy a które nie. Wielką atrakcją dla dzieci były ślady zwierząt, które mogły samodzielnie odbijać na piasku.

Monika Walczak