Mamy już wyniki szkolnych konkursów poświęconych morświnowi jako zagrożonemu gatunkowi Morza Bałtyckiego, w ramach projektu "Water Saviours" programu Erasmus+. Uczniowie klas IV-VIII biorący udział w konkursach wykazali się wiedzą ekologiczną oraz umiejętnościami plastycznymi i pisarskimi. Do Konkursu na Opowiadanie o Morświnie zgłoszono 11 prac. Wytypowano następujących zwycięzców:

I miejsce Anna Michałowska kl. VI ams

II miejsce Wiktoria Kamel kl.VI b

III miejsce Adam Drążek kl. VII a.

W Konkursie na Pracę Plastyczną o Morświnie wzięło udział 20 uczniów. Oto zwycięzcy:

I miejsce ex aequo Gabriela Brodzik kl. VIII a, Barbara Wilczyńska kl. VI b

III miejsce Kacper Górecki kl. 5 b.

Wyróżnienia: Nel Barnik kl. VI ams, Hanna Boksa kl. VII a.

Zwycięskie prace zostaną umieszczone w e-gazetce razem z pracami z Finlandii oraz Turcji. Wszystkie prace już niebawem będzie można obejrzeć na wystawie szkolnej. Zostaną również przesłane w formie elektronicznej do Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego na Helu. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Katarzyna Kostrubiec