POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW
26 czerwca odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas ósmych. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych z Ustki i Słupska. Po gorącym przywitaniu i dla rozluźnienia atmosfery uczennica klasy 8b Aleksandra Plytta zaśpiewała piosenkę z repertuaru Mieczysława Szcześniaka pod tytułem "Sercem patrz". Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, wymieniając nazwiska uczniów, którzy osiągnęli najwyższe laury w konkursach przedmiotowych na szczeblu międzynarodowym, ogólnopolskim, wojewódzkim i powiatowym. Podała także nazwisko tegorocznego Prymusa Szkoły, którym został IGNACY BARCICKI z klasy 8b ze średnią ocen 5,88 i wzorowym zachowaniem. Po wręczeniu nagród i świadectw najlepszym ósmoklasistom na scenę zaproszono ich Rodziców, którym przekazano listy gratulacyjne. Nie zapomniano o sporcie. Najlepszym sportsmenom i sportsmenkom wręczono dyplomy i nagrody książkowe. Dalszą część uroczystości uświetniła rytmiczna piosenka pod tytułem "Kolejny krok" w wykonaniu zespołu "Bursztynki", którego skład stanowią nasi milusińscy z klas 1-3 i są prowadzone przez Panią Joannę Brzezińską. Następnie wyróżnienie w formie dyplomów otrzymali uczniowie za sukcesy w grze w szachy, za pracę w Samorządzie Uczniowskim, za członkostwo w poczcie sztandarowym oraz flagowym. Serdeczne podziękowania skierowano także do Rodziców za wieloletnią pracę na rzecz klasy i szkoły. Rodziców uhonorowano dyplomami uznania. Z kolei chwilę relaksu zapewniła nam uczennica klasy 7a Hanna Szcześniak, która wykonała piosenkę Marka Grechuty z zespołu "Anawa" pod tytułem "Dni, których nie znamy".
Obie klasy ósme przygotowały ciekawe prezentacje multimedialne, przedstawiające zdjęcia wykonane od klasy pierwszej do ósmej w czasie imprez klasowych i wycieczek szkolnych. Wielu ósmoklasistom zakręciła się łezka w oku. Wspominano szczęśliwe, niezwykłe i beztroskie chwile, które przeminęły bezpowrotnie. Były też salwy śmiechu związane z nietypowymi ujęciami i wymyślnymi strojami w czasie klasowych spotkań.
Wyczekiwane głośne "hurrraaa" wybrzmiało pod koniec uroczystości, gdy Pani Dyrektor obwieściła zakończenie roku szkolnego 2025/2026.
Życzymy naszym ABSOLWENTOM dostania się do wymarzonej placówki oświatowej i udanego startu w murach nowej szkoły!
Hanna Winiarz
ROWEROWY MAJ

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zdobyła 1 miejsce wśród usteckich szkół podstawowych w konkursie pod nazwą „Rowerowy Maj”. W niniejszej akcji wzięły udział trzy klasy: 4a, 5a i 5b. Spośród wielu uczniów różnych klas nasi uczestnicy z 4a osiągnęli najlepszy wynik. Znaczna większość uczniów z trzech "podstawówek" przyjeżdżała na zajęcia do szkoły swoimi rowerami lub na hulajnogach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w akcji promującej zdrowy styl życia. Szczególne życzenia należą się zwycięzcom, czyli uczniom klasy 4a. "Rowerowy Maj" to największa kampania w Polsce, która promuje zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. "Rowerowy Maj" poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które są kontynuowane po zakończeniu kampanii.
Magdalena Buksakowska
PIKNIK SPORTOWO-REKREACYJNY
25 czerwca klasy 1-3 uczestniczyły w zorganizowanych przez Panią Magdalenę Buksakowską oraz Pana Piotra Piszko zabawach sportowych na Osirze. Celem wspólnego wyjścia było promowanie aktywności fizycznej, integracja uczniów oraz zapewnienie dzieciom radosnej i bezpiecznej zabawy. Nie zabrakło zajęć integracyjnych, zręcznościowych oraz innych atrakcji sportowych z elementami zdrowej rywalizacji. Wysiłek wszystkich uczniów został doceniony i każdy z nich otrzymał złoty medal, który na pewno będzie cenną pamiątką wspólnych zabaw. W trakcie pikniku dzieci miały możliwość odpoczynku i swobodnych zabaw na placu.
Marta Radziejewska
OLIMPUS I OLIMPUSEK 2026
5 EDYCJA BIEGÓW „OD KRASNALA DO JUNIORA”
CZTERY DNI PEŁNE PRZYGÓD







